Druhy a náplň tréninků

AGILITY - zábavný psí sport, podobný koňskému parkuru. Cílem je překonat bezchybně, v co nejrychlejším čase postavenou dráhu z překážek. Tři velikostní kategorie small, medium a large. Trénuji především dle metodiky Martiny Magnoli Klimešové a Jany Zvonkové. Hodina je vhodná jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Na hodině je možné mimo agility pracovat i na skokové gymnastice.

Začátečníci se na hodině učí postupně jednotlivé parkurové překážky, pokročilejší už si prohlíží a zkoušejí zaběhnout s pejskem jednotlivé sekvence.

POSLUŠNOST - základ pro každého psího parťáka. Cvičit poslušnost není nuda, hodně si hrajeme, přetahujeme. Psovoda i psa to moc baví. Využívám hlavně principy pozitivní motivace a shapingu, tudíž cvičení je hlavně velká zábava.

PSÍ TRIKY - základ ke všem psím sportům, ale i jen tak jako zpestření a zábavu mezi psovodem a psem. Začínáme od jednodušších, ale můžeme dojít až ke složitějším,fyzicky náročnějším trikům :-). Využívám hlavně principy pozitivní motivace a shapingu, tudíž cvičení je hlavně velká zábava.

PŘÍPRAVKA AGILITY- Před tím než přijdete poprvé na hodinu agility, je dobré se na to s vaším pejskem připravit.Na parkuru vám to pak půjde lépe než bez agilitní přípravky. Na agilitní přípravce se naučíte spoustu triků, her, které prohlubují vztah s vaším pejskem, potrénujete odložení a hlavně užijete si hodně legrace :-).  

Přípravka na agility lze vyučovat i na hodinách agility v rámci vypsaných hodin, jen nebude pejsek běhat na pakruru, ale budeme se věnovat průpravným cvičením.

BALANČNÍ CVIČENÍ - cvičení na balančních pomůckách je vhodné pro všechny pejsky. Jelikož to není jen posilování a zpevňování psí postavy, ale především zábava s psovodem :-).  Cvičení probíhá na balančních míčích, čočkách, destičkách a podobně. Vše v rámci bezpečnosti. Pejsky to většinou moc baví.

 

Všechny lekce probíhají většinou na cvičáku v Praze v Kunraticích. Pokud nenajdete lekci v rozvrhu, stačí mne kontaktovat,domluvíme se na čase a já lekci vypíšu. Vše mimo agility, na které jsou potřeba agilitní překážky, lze trénovat i u mě v kryté místnosti s neklouzavým povrchem ve Velkých Popovicích. Záleží na domluvě!